PILATES EXCLUSIVE WORKSHOP


PilateswithGerda'nın kurucusudur. Stott, PMA ve Pilates Academy International tarafından sertifikalı eğitmen ve 2005 yılından bu yana, Manhattan, New York, merkezli Pilates Academy International Master Sertifikasyon eğitmenidir.

Gerda, 2013 yılı boyunca, bir TV kanalında canlı olarak verdiği Pilates dersleri ile bir çok kişiye Pilates yapma fırsatı sağlamış ve insanları pilates yapması konusunda cesaretlendirmiştir.

Çok enerjik, pozitif ve disiplinli bir kişi olarak tanımlanan Gerda, Fonksiyonel Anatomi, Biyomekanik ve Postür konusunda engin bir bilgiye sahiptir. Gerda, tüm Türkiye de, her seviye için Pilates Kursları ve Özel Durumlar için workshoplar vermektedir.


I. GERDAPILATES, BAR SİSTEMİ – Workshop
2 Saat

Bar Sistemi, Interval Antrenman yönteminin yağ yakma formatı, izometrik egzersizlerle kasların şekillendirilmesi tekniği, performans dansının kasları uzatma yöntemi ve bunlara fizik tedavi bilimini entegre ederek, hızlı ve güvenli biçimde vücudu şekillendiren yenilikçi bir yöntemdir. Bu metod, ağırlık kaldırmaksızın vücudunuzu şekillendiren mükemmel bir yoldur. Bar Metodu, aynı zamanda bir ritm ile yapıldığından, aerobik antrenman faydası da sağlamış oluyorsunuz.


II. GERDAPİLATES, BEL AĞRILARI TEORİSİ VE PILATES EGZERSİZLERİ-Workshop
3 Saat

Bu Workshopta, eğitmenler, Omurga, ve Pelvis bölgesinin, egzersiz süresince veya günlük hayatta, hem dinamik hem de statik sabitlemesinin ne kadar önemli olduğu konusunda tam bir donanıma sahip olacaklardır. Eğitmenlerin, müşterilerinde en sık karşılaştığı bel problemleri ve bunların düzeltilmesinde kullanılacak en faydalı teknikler ile müşteriye nasıl yardımcı olabileceğimiz üzerine tartışmalar yapacağız.

Eğitmenler, Mat ve Reformer üzerinde yapılan geleneksel egzersizleri modifiye ederek, müşterilerin Lumbar Omurgadaki en derin kaslara odaklanmasını öğrenecekler. Bu çalışmalar, Mat, Reformer ve aparat eğitimi almış eğitmenler için uygundur.


III. GerdaPilates, Materyaller ile Matwork- Workshop Bosu-Theraband-Denge Topu-Çember-Foam Roller
2 Saat

Gerda Pilates kadrosu tarafından geliştirilen bu akıcı sistem, hareket kalitesini desteklemek için nefesi açıp, vücudu canlandırırken, zihni rahatlatmaktadır.Çeşitli propsların kombinasyonundan oluşan bu akıcı seride, hareketlerdeki kalite arttırılırken, periferi farkındalığı daha yüksek bir seviyeye taşınmaktadır.

50 civarı egzersizi portföyünüze katmanız garanti olmakla beraber, propsları kullanarak en basit hareketleri dahi, etkili bir şekilde yaptırabilecek potansiyeli kazanacaksınız.

Bütünsel kuvvetlenme, merkez ve flexibilite için geniş bir egzersiz repertuarı öğrenebileceğiniz gibi, propslarla oluşturabileceğiniz 15-30 ve 45 dakikalık sınıflar için programlarda yaratabileceksiniz.