NAHİT BAYLAN 

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan 2003 yılında mezun olmuş ve 2007 yılında Spor Sağlık Bilimleri master programını tamamlamıştır. Halen Hareket ve Antrenman Bilimleri doktora programına devam etmektedir.

2000 yılından beri fitness ve tenis sektöründe antrenör ve yönetici olarak çalışmakta olan Nahit Baylan 2008 yılında Fitkon Athletic Performance şirketini kurmuştur.

Dünya'nın spor bilimleri ve kondisyonerlik alanında en saygın kuruluşlarından biri olan NSCA'in Türkiye'deki birkaç kuvvet ve kondisyon antrenörlerinden biridir.

Yine Dünya'da Pilates konusunda lider kuruluş olan Stott Pilates'in Türkiye'deki tek Instructor Trainer'ıdır(Eğitmen Eğitmeni). Uluslararası pilates sertifikası veren Stott Pilates ile birlikte Türkiye'de pilates eğitmeni yetiştirmektedir. Türkiye Tenis liglerinde tenis oynamıştır.

Türkiye Tenis Milli Takımları ve kamplarında kondisyoner olarak görev yapmıştır. Halen bireysel olarak performans oyuncuları ile çalışmaktadır. Pilates, sporcularda toparlanma, kas hasarı gibi konularda bilimsel çalışmalara katılarak akademik hayatına devam etmektedir.