Biz Kimiz ?


Gelişmekte olan ülkemizde Fitness sektörü geliştikçe eğitim konusundaki potansiyel eksiklikler de maalesef ortaya çıkmaya başlamıştır.

Kalite ve eğitim standardının sadece kişilere değil, kurum ve kuruluşlara bağlı olarak gelişmesi gerektiği global anlamda bilinen bir gerçektir.

İşte bu noktada 2005 yılında ''Blue Vision Fitness Akademi'' Naumman Mazıcıoğlu tarafından kurulmuştur.

Sektördeki eksikliklerin farkındalığı ile 2009 yılında ''ACE (American Council On Exercise) Fitness Eğitim Sistemi'' 2012 yılında Türkiye' nin ilk Milli Eğitime bağlı ilk fitness okulu kurmuş, devamında 2013 yılında AFAA Aerobic Fitness Assocation of America yı Türkiye'ye getirmiştir, 2014 Türkiye de European Health Fitness Assocation ilk onayladığı okul olmuştur.

Fitness eğitimini kurumsallaştırılmaya ve sektördeki yetişmiş eleman ihtiyacı giderilmeye çalışmaktadır.

''Blue Vision Fitness Akademi'' hem güvenli ve etkili fiziksel egzersiz yaptırarak kişilerin hayat kalitesini zenginleştirmeyi, hem de organize ettiği eğitim programları ve workshop'ları ile de fitness sektörünün içinde olan kişiler ve organizasyonlara yüksek kalitede öğrenme fırsatları sunmayı amaç edinmiştir.

Çağımızda Konforun getirdiği hareketsiz yaşam, hızlı beslenme alışkanlıkları bununla birlikte artan obezite ve kalp rahatsızlıkları gibi bir çok hastalık toplumumuzda gün geçtikçe artmaktadır.

Bu noktada sporun, egzersizin ve sağlıklı yaşamın 7'den 70'e tüm yaş gruplarındaki insanlar için bir alışkanlığa dönüşmesi ve yaşam tarzı haline gelmesi sektör çalışanları için birincil hedeftir.

Bu bağlamda, BLUE VISION FITNESS AKADEMİ 4-5-6-7-8 HAZİRAN tarihleri arasında Türkiye'nin en büyük Spor ve Fitness festivalini gerçekleştirmeye hazırlanmaktadır.,. Darüşşafaka Sosyal Tesisleri'nde SPORTS&FITNESS FESTIVAL'i adı altında 5 günlük bir organizasyon gerçekleştirecektir.


İlk üç gün sporcu ve çalışanlara yönelik, yurt dışından gelecek eğitmenlerin yapacağı seminer ve workshop'lar ile geçerken, festivalin 4. ve 5. günü alanında uzman yabancı ve yerli eğitmenlerin vereceği master classeslar dan oluşacaktır.

Gün içerisinde ayrı ayrı 5 farklı alanda toplamda yaklaşık 30 dersin yer alacağı festivalde tüm katılımcılar sabah saatlerinden gün sonuna kadar spor yapma imkanı bulacaklar, garage games ile yarışma ve eğlenceye doyacaklardır. Bunun yanı sıra, havuz başında dinlenme ve ardından after partiler ile eğlenerek günü sonlandıracaklardır.

SPORTS&FITNESS FESTIVAL'i; eğitici ve eğlenceli yaklaşımı ile sosyal, spor yapmayı seven, yenilikçi, aktif yaşayan, egzersiz ve sağlıklı yaşamı yaşam biçimi haline getiren ve getirmek isteyen toplulukları buluşturacak bir festival olarak planlanmaktadır