BESTE ÖNAL 

12 yıl profesyonel yüzme ve milli sporculuk hayatını üniversite sınavına girerken noktalayan Beste, akademik kariyerine işletme okuyarak ve daha sonrasında Londra’da pazarlama yönetimi üzerine yüksek lisans yaparak devam etti.

Farklı kurumsal firma ve reklam/organizasyon ajanslarında kariyerine devam eden Beste, 2012 yılı itibariyle mevcut kariyerini geride bırakıp, sporcu kimliği ve spor tutkusunu kariyeri haline getirerek yeni bir başlangıç yaptı.

ACE ‘American Council On Exercise’ Personal Trainer Sertifikasyon Programı eğitimini başarıyla tamamlayan Beste ayrıca TRX, Bosu, Sporcu Kondisyonerliği, Obezite Yönetimi gibi farklı konularda eğitimlerini alarak uzmanlığını tamamladı.

Amerika ve Avrupa’da son yılların trend egzersiz programı Piloxing’in de Türkiye’deki sayılı eğitmenleri arasında yer alıyor. 

2010 yılından beri koşu ve triatlon yarışlarında başarılı performanslar sergileyen Beste aynı zamanda ENKA Master’lar Yüzme Takımı yüzücüsü.

Farklı spor kulüplerinde grup egzersiz dersleri ve özel dersler vermeye devam eden Beste misyonu kadınları spor yapmaya teşvik etmek olan BuKızlar Nereye Koşuyor amatör spor grubunun da kurucu üyesi.