NAUMMAN MAZICIOĞLU 

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. Sonrasında 20 yıldan fazla süredir fitness sektöründe yer alan, bu sure içinde heyecanı, kendini adamışlığı ve coşkulu kişiliğini kaybetmeden hatta günden güne artan enerjisi ve bilgisiyle işini yapmaktadır.

Bu süre içerisin de Vakkorama GYM , Hillside larda yöneticilik, yapmıştır. Türkiye’ de birçok spor merkezine Spor merkezi kurulması ve işletilmesi, danışmanlık olarak destek vermiştir.
Türkiye  Cimnastik Federasyonu’nda Öğretim Görevlisi olarak bulunmuştur. 

Aynı zamanda firması Blue Vision’ın önderliğinde birçok eğitim, festival ve konferanslar düzenlemektedir.

Naumman Mazıcıoğlu Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da tanınan; bundan dolayı  İtalya, İngiltere, Ukrayna, Amerika ve Rusya gibi ülkelerde dersler vermiş bir eğitmendir. Body Bar, Gliding  ve BOSU Master Trainer/Presenter’ı olmasının yanısıra ACE Personal Fitness Trianer, AFAA Group Fitness Trainer/Examiner’ı, STOTT PILATES, IMP/ IR / ICR /IBRL / ACHR /ABRL  Eğitmenidir.

10-13 Haziran 2010’da Roma’da düzenlenen FitFestival'de bir Türk olarak ilk kez bu   organizasyonlar da ders vermenin haklı gururunu taşımaktadır; çünkü Dünyaca ünlü BOSU Presenters ile hep birlikte aynı sahneyi paylaşmıştır.

Türkiye’ nin ilk özel Fitness Akademisini kurmuş, Türkiye’nin Personal Fitness ile ilgili İlk kitabını  çıkarmıştır. ACE ile yaptığı bağlantılı ile de Türkiye’de uluslar arası fitness sertifikasyon sistemini gelişimini sağlamış, Dünyaca Ünlü Pilates Eğitim sistemi olan STOTT PILATES ile anlaşma yaparak Türkiye’ de Hosting merkezi kurmuştur.

www.fitnessakademi.comBunun yanında Türkiye’de ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Fitness okulunu kurma izni alarak, sektöre farklı bir yön vermiştir.

Halen, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta ve önde gelen spor merkezlerinde dersler verip, Spor ve fitness merkezlerinde; kurulum, gereklilikler, yönetim, işleyiş, üye takibi, gerekli entegre ve network sistemlerinin planlanması, bütçe yönetimi, sosyal medya ve  eğitmenleri eğitilmesi gibi farklı konularda danışmanlık  yaparak aktif şekilde bu sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

Kurmuş olduğu Türkiye’nin ilk Fitness okulu ile sektörün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaktadır.