ACE EĞİTMENİ JONATHAN ROSS 
Jonathan'ın "800 kiloluk ailesi", onun üretken spor kariyerine esin kaynağı oldu. 400 kilonun üstünde olan babasını obesiteden kaybetti, annesinin 170 kilo vermesine yardımcı oldu ve spora getirdiği bu yetenek ve ihtiyacı olanlara yaptığı yardımlar ile iki kere yılın "Kişisel Eğitmeni Ödülü"nü kazandı (ACE ve IDEA).

Fit & Sağlıklı olabilmenin keşfi için bir fitness (spor) uzmanı olarak, "Jonathan Ross ile Her Gün Spor" web serisi ve Lifetime TV 'de sabah show'u olarak yayınlanan "Dengeleme Yasası" programlarına ev sahipliği yaptı. "Abs Revealed (Abs Kaşif)" isimli kitabı karın eğitimi için modern, akıllı bir yaklaşım içinde üstün çalışmaları ile doludur.

O bir konuşmacı, Fitness Danışmanı ve ACE için usta bir öğretici. Eski bir gökbilimci olan Jonathan, yıldızların organlarını incelerdi - Şimdi onları inşa ediyor.Obezite hastalığı olan babasını kaybeden Jonathan Ross, yaşadığı tecrübenin acısı ile obezite problemi olan annesinin kilo vermesine yardımcı oldu ve bu alanda fitness sektöründe farklı bir kulvar yaratması ona 2 kez yılın eğitmeni ünvanına sahip olmasını sağladı.