AYŞEGÜL DEMİRSOY 

1982 De İstanbul da doğdu. Spor hayatı 13 yaşında atletizm sporu ile başladı. Gaziosmanpaşa-Sakarya spor -Thomas water -Beşiktaş atletizm Klublerinde lisanslı atlet olarak yarıştı.

Daha sonra bisiklet sporuna başladı. Bu branşta dağ ve yol bisikletinde bir çok şampiyonluk yaşadı. Yarıştığı 5 sene içinde 5 kez Türkiye şampiyonu oldu ve Milli takım forması ile Balkan şampiyonalarında Türkiye'yi bir çok kez temsil etti.

Dünya şampiyonasına davet edilen Türkiye deki ilk bayan sporcu oldu. 2003 yılında Kocaeli üniversitesi spor akademisinden mezun oldu. Step-aerobik ve pilates eğitmenliği eğitimleri aldı ve çeşitli grup fitness dersleri eğitimlerine katıldı.

Bu eğitimler sonunda Step-Aerobic -spinning ve pilates dersleri vermeye başladı. 2009 yılında Zumba®'nın yaratıcısı Beto Perez özel bir eğitim için Türkiye'ye geldi. Ayşegül Demirsoy bu eğitimlerde Zumba® eğitmenliği sertifikasını aldı ve Zumba® dersleri vermeye başladı.

Zumba® eğitimlerine hızla devam ediyor çünkü gelişimin asla durmaması gerektiğine inandığını her fırsatta söylüyor. Şimdi Türkiyenin en büyük spor klüplerinden birinde eğitmenlik yapmakla birlikte bir çok şehirde Zumba etkinliklerinde yer alıyor.

Hatta Bulgaristan, Fransa, Almanya, Azerbaycan ,Hollanda ,Kıbrıs, Belçika gibi bir çok ülkede katılım sayısı çok yüksek olan Zumba® sınıfları vermesi için davet edildi ve bu konuda çalışmaları hızla devam ediyor…